Haber

Davutoğlu ve Karamollaoğlu, Kılıçdaroğlu’nun ayakkabıyla seccadeye basması hakkında ilk kez konuştu

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçadaroğlu’nun ayakkabısıyla seccadeye çıktığı pozu gündem oldu. Fotoğrafın gündem olmasının ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan Kılıçdaroğlu, “Özür dilerim, seccadeyi göremediğim için çok üzgünüm. Kimseyi üzmek istemiyorum. başta milletim olmak üzere tüm dünyayı, burada istismarcıları ve kullandıkları propaganda aygıtlarını milletimizin vicdanına bırakıyorum.” kelimeleri kullandı.

DAVUTOĞLU’DAN İLK YORUM

Kılıçdaroğlu’nun üzgün olduğunu açıklamasına rağmen iktidar kanadından eleştiriler devam ederken, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamolloğlu olayla ilgili ilk kez konuştu.

“BİLİNÇLİ BASKI YAPTIĞINA İNANACAK TEK BİR KİŞİ BULAMAZSINIZ”

Davutoğlu, Fikir TV’deki yayında, “Sayın Kılıçdaroğlu’nun o seccadeye ayakkabısıyla kasten bastığına Türkiye’de aklı başında bir insan bulamazsınız. Kılıçdaroğlu’nun niyeti o seccadeye basarak seccadeye hakaret etmektir. Haydi Kılıçdaroğlu’nun dini Saygısına inanmayıp aklını mı kaçırdın Türkiye’de bir siyasetçi seçimden önce böyle bir şey yapar mı? sözlerini kullandı.

“SCCADE BİR TASARRUF OLARAK ÖNLERİNE GELİYOR”

Karamolloğlu ise Sözcü TV’nin canlı yayınında, “Bütün bunları acizlik olarak görüyorum. Kendi acizliklerini örtmek için seccade bir kurtarıcı olarak önlerine geldi. Dönüp ‘seccade’ diyecekler” dedi. Bundan sonra seçime kadar pes etmeyecekler.

“BU TÜRDE İBADET VE İSLAMİYETİN PRESTİJİ ARTIRILIR MI?”

Dertlerine çare arayanlar, çözüm arayanlar saygı duymuyor. Özür dileyen bir kişinin yanlışlıkla seccadeye basması Türkiye’nin sorunlarını çözecektir. Yoksa ibadete ve İslam’a olan saygının arttığını böyle mi göreceğiz?”

ahlatajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu