Haber

Barzani: KBY’den Türkiye’ye hiçbir grup faaliyet gösteremez

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi (İKRG) Lideri Neçirvan Barzani, Irak’ın başkenti Bağdat’ta düzenlenen Irak İstikrar ve Refah Forumu’nda konuşma yaptı. Barzani burada yaptığı konuşmada, “Irak’tan ve Kürdistan Bölgesi’nden silahlı bir grup Türkiye’ye askeri operasyon yapmak için gidemez” dedi.

Rûdaw haber sitesinde yer alan habere göre Neçirvan Barzani, “Irak ve Kürdistan Bölgesi’nden askeri operasyon yapmak için Türkiye’ye giden bir silahlı grup Kürdistan Bölgesi’ne dönemez, İran için de aynı şey geçerlidir” dedi.

‘SORUN YARATAN FAKTÖR OLMAK İSTEMİYORUZ’

KBY’nin komşu ülkeler için bir tehdit haline gelmesine izin vermeyeceklerini belirten Barzani, “Bölgede her zaman istikrar unsuru olmak istiyoruz, komşularımıza sorun çıkaran bir faktör olmak istemiyoruz.” Kürdistan Bölgesi’ni İran’a karşı kullanmak isteyen İsrail ya da başka hiçbir ülkeye yardım etmeyeceğiz” dedi.

Irak Hükümeti’ne büyük bir umut ve beklentiyle katıldıklarını belirten Neçirvan Barzani, “Nereye gidersem gideyim, Irak Başbakanı Muhammed Şii el-Sudani ile koordinasyon halindeyim ve gittiğim her yerde Irak’ı temsil ediyorum” dedi. (DIŞ HABERLER)

nazimiye-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu