Haber

Başkan Sandıkçı: “19 Mayıs, milletimizin inanç, kararlılık ve cesaretle yazdığı özgürlük destanının başlangıcı olarak tarih sahnesine kazındı”

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 104. yıl dönümü münasebetiyle bir açıklama yayınladı. Yayınladığı mesajda, 19 Mayıs’ın milletin istiklal uğrunda yazdığı destanın başlangıcı olarak tarihe geçtiğinden bahsetmişti. Önder İbrahim Sandıkçı, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk 19 Mayıs 1919’da şehrimizde milli mücadele meşalesini yakmış ve sınırsız maksatlarla ülkemizi işgal etmeye çalışan güçlere karşı milletimizi kenetlemiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs’ta Tütün İskelesi’nden başlattığı bağımsızlık yolculuğu ile aziz milletimiz, kural ve şartlar ne olursa olsun vatanından ve hürriyetinden vazgeçmeyeceğini tüm dünyaya açık bir şekilde ilan etmiştir. Tarihimizin en değerli dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs, milletimizin inançla, azimle ve yürekle yazdığı özgürlük destanının başlangıcı olarak tarih sahnesine kazınmıştır. Milletimizin bu inançlı ve kararlı çabası, esaret altındaki milletlere de örnek olmuştur. Gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak, yaptığı çalışmalarla aziz milletimize en doğru şekilde hizmet edecek, geleceğimizin umudu olan aziz gençlerimizi yetiştirmek için büyük bir gayretle çalışmaya devam ediyoruz. hayallerini gerçekleştirmeleri için her türlü desteği vermeye devam ediyoruz. Gençlerimizin, kahraman ecdadımızın bize emanet ettiği bu topraklara vatan, bayrak ve mukaddes bedeller uğruna ilelebet sahip çıkacaklarından, onlardan miras aldığımız bağımsızlık ruhuna sahip çıkacaklarından ve bundan sonra da sahip çıkacaklarından hiç şüphemiz yoktur. bu maliyetleri gelecek nesillere aktarın. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanımızın ayrılmaz birliği için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Gazilerimize hayırlı ömürler diler, şükranlarımı sunarım. Milletimizin ve hemşehrilerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

tatvanhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu