Haber

Cemal Enginyurt: 1 milyon Ülkücü CHP’ye oy verecek

Demokrat Parti (DP) Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, CHP’nin önümüzdeki seçimde tarihi bir başarıya imza atacağına inandığını belirterek, “Dip dalga muhalefete doğru akıyor” dedi. Enginyurt, birinci basamakta bu oranın yüzde 55 ile CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçimi kazanacağını söyledi.

CHP lideri ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanlığı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun mitingine katılmak üzere memleketi Ordu’ya gitti. Gerçek Gündem’in sorularını yanıtlamakCemal Enginyurt, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimin “tarihi bir seçim olacağını” söyledi.

‘1 MİLYON İDEALİST OY VERECEK’

Enginyurt, “Cumhuriyet Halk Partisi, Bülent Ecevit’in genel başkanlığından bu yana gördüğü en yüksek oyu alacak. CHP malumunuz 77 seçimde yüzde 42 oy aldı ve sonrasında bu oranı bir daha göremedi. Tahminim bu seçimde Cumhuriyet Halk Partisi’nin oy oranı yüzde 35’e ulaşacak” dedi.

CHP İstanbul listelerinden Demokrat Parti kontenjanından milletvekili adayı olarak gösterilen Cemal Enginyurt, “Kamuoyu araştırmalarında belirttiğiniz bu oranlar çıkmıyor. Kararınızı neye dayandırıyorsunuz?”

“Evet anketler bu sonucu göstermiyor çünkü anketler taban dalgasını ölçemiyor. Bence taban dalgası değil tsunami var. Kemal Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı adayı olarak bu seçimi birinci tipte bitirir. Tahminim en kötü ihtimalle yüzde 55 alacağıdır.Bunu doğup büyüdüğüm Ordu’da da görüyorum, şu an seçim ortamım olan İstanbul’da da görüyorum.

Enginyurt, “CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, seçimi yüzde 55 oyla ilk turda kazanacağı konusundaki kararlılığını neye dayandırdı?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Bu seçimde Cumhuriyet Halk Partisi’ne hiç oy vermemiş en az 1 milyon Ülkücü CHP’ye oy verecek.”

bayramichaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu