Haber

Depremzedenin Ailesinin Hastalığı: Bedenlerinden Kurtçuklar Çıkıyor

Hatay’da yaşayan depremzede bir ailenin vücudunda oluşan döküntülerde kurtçuklar ortaya çıktı. Aile, evlerine böceklerin girmesi nedeniyle evlerine de giremiyor.

Hatay Dörtyol ilçesi Numuneevler Mahallesi’nde 2 kız 1 erkek çocuklarıyla birlikte yaşayan 43 yaşındaki Yakup Eren ve 38 yaşındaki Münevver Eren çifti, yaklaşık 10 gün önce vücutlarında kızarıklıklar olduğunu fark ederek, sağlık kuruluşlarına başvurdu.

10 gün boyunca vücutlarına giren parazit ve larvalarla mücadele ettiklerini ve hayatlarının altüst olduğunu söyleyen 3 çocuk annesi Münevver Eren, yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Şikayetlerimizle, korkularımızla sesimizi bir yerden duyurmaya çalıştık. Gittiğimiz doktorlar şiddetli ‘uyuz’ olduğumuzu söylediler. Losyon ve krem ​​kullanmaktan cildimiz artık kurudu. Bu hastalıktan kurtulmaya çalışıyoruz. Çevremizdeki insanlara bulaştırmayalım diye deprem nedeniyle yıkılmasına karar verilen bir odada.” “Sesimizi hiçbir yetkiliye duyuramıyoruz.”

“8 yaşındaki oğlum ağlıyor. Psikolojisi bozulmasın diye dişlerinden, vücudundan larvalar çıktığını ona nasıl anlatabilirim? Çocuklarım perişan, biz perişanız. Ben kendimi aştım, ben Çocuklarımın bir an önce tedavi altına alınmasını istiyorum.”

yagliderehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu