Haber

İlkadım Spor Kompleksi yükseliyor

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nden İlkadım SporKompleksin inşaatı hızla devam ediyor.

Tesisin tamamlanmasıyla birlikte şehir yeni bir görünüme kavuşuyor. sporBüyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, projenin çok değerli olduğunu vurgulayarak, “Yüzme havuzu ve antrenman sahalarının her detayı özel olarak tasarlandı. Şu anda inşaatında yüzde 25 fiziki gerçekleşme sağlandı. İnşallah açılışını yapacağız. gelecek yıl.”

Türkiye’nin spor altyapısı güçlü illerinden biri olan Samsun’da, Büyükşehir Belediyesi tarafından ekonomik ömrünü tamamladıktan sonra yıkılan Samsun Anadolu Lisesi Kapalı Spor Salonu’nun yerine yapılan İlkadım Spor Kompleksi inşaatı, devam ediyor. 3 katlı olarak planlanan dev spor kompleksinde hentbol, ​​basketbol, ​​voleybol antrenman alanları, fitness salonu, olimpik yüzme havuzu, sauna, Fin hamamı ve resmi müsabakaların yapılacağı 1160 seyirci kapasiteli toplantı salonu yer alacak. turnuvalar düzenlenebilir.

“2024’te açacağız”

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İlkadım Spor Kompleksi projesinin tamamlanmasıyla birlikte şehrin yeni bir spor tesisine kavuşacağını belirterek, “Spor bizim en değer verdiğimiz hizmet alanlarımızdan biri. Samsun sporu çok güçlü olan illerimizden biri. Ülkemizdeki altyapı.Belediye olarak sportif gücümüzü daha da artırmak ve ileriye taşımak için.Birçok spor projesini hayata geçirdik.Bunlardan biri de İlkadım Spor Kompleksi.Toplam proje inşaatının yüzde 25’ini tamamladık.Proje çok büyük. şehrimiz için değerli.Yüzme havuzu ve antrenman alanlarının her detayı özel olarak dizayn edildi.İnşallah 2024 yılında burayı hizmete açacağız.” dedi. – SAMSUN

haber-seyitgazi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu