Haber

Xi: Çin, Avustralya ile İlişkilerini Karşılıklı Saygı ve Kazan-Kazan Temelinde Geliştirmeye Hazır

PEKİN, 21 Aralık (Xinhua) — Çin Devlet Başkanı Xi Jinping Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Çin’in Avustralya ile ilişkilerini karşılıklı saygı ve kazan-kazan ilkeleri temelinde ilerletmeye hazır olduğunu söyledi.

İki ülke arasında diplomatik ilişkilerin kurulmasının 50. yıl dönümü kutlamaları kapsamında Xi ile Avustralya Genel Valisi David Hurley ve Başbakan Anthony Albanese tebrik alışverişinde bulundu.

Xi, yaptığı açıklamada, Çin ile Avustralya arasında 50 yıl önce diplomatik ilişkilerin kurulmasından bu yana çeşitli alanlarda faydalı işbirliğinin verimli sonuçlar verdiğini ve iki ülke halkına somut faydalar sağladığını söyledi.

Xi, Asya-Pasifik bölgesinin değerli ülkeleri Çin ve Avustralya arasındaki bağların sağlıklı ve istikrarlı bir şekilde gelişmesinin yalnızca kendi halklarının temel çıkarlarına değil, aynı zamanda bölgede barış, istikrar ve refahın gelişmesine de hizmet ettiğini ifade etti. Dünya.

Xi, Çin-Avustralya çıkarlarının geliştirilmesine büyük önem veriyor ve diplomatik ilişkilerin 50. yıldönümünü karşılıklı saygı ve kazan-kazan unsurlarına bağlı kalarak, sürdürülebilir kalkınmayı teşvik ederek iki ülkeye fayda sağlamaya devam etmek için bir fırsat olarak değerlendiriyor. Çin-Avustralya kapsamlı stratejik ortaklığının Avustralya tarafıyla çalışmaya hazır olduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu